A Kisvárda kettős győzelemmel jutott tovább

Mix Online - A Kisvárda kettős győzelemmel jutott tovább - Nyomtatható változat

főoldal - Sport
NS | 2022. 07. 29. 10:01:25
A Kisvárda kettős győzelemmel jutott tovább A labdarúgó Európa-konferencialiga-selejtező 2. fordulójának visszavágóján a Kisvárda 1–0-ra legyőzte a Kajrat Almatit, így kettős győzelemmel bejutott a harmadik fordulóba.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
Kisvárda Master Good–Kajrat Almati (kazah) 1–0 (1–0)
Kisvárda, Várkerti Stadion. Vezette: Theuli (ciprusi)
KISVÁRDA: Odincov – Hej, Kravcsenko, Kovacic, Leoni – Karabeljov, Ötvös (Lucas, 87.) – Asani (Camaj, 72.), Makowski (Melnyik, 58.), Navrátil (Czérna, 72.) – Mesanovic (Ilievszki, 72.). Vezetőedző: Török László
KAJRAT: Usztyimenko – Szadibekov, Vaszin, Bagnack (Kaszabulat, 76.) – Asztanov, Krahkovszkij, Ulsin (Uszenov, 27.; Svirev, 61.), Kejler – Joao Paulo, Susenacsev, Aljkulov (Tkacsenko, 76.). Vezetőedző: Kirill Keker
Gólszerző: Mesanovic (39.)
Továbbjutott: a Kisvárda, 2–0-s összesítéssel

ÖSSZEFOGLALÓ

Történelmi napra ébredtek csütörtök reggel Kisvárda labdarúgást szerető polgárai. A város élvonalban szereplő csapata ugyanis első alkalommal játszott a vár tövében épített csodás stadionban nemzetközi tétmérkőzést, méghozzá az Európa-konferencialiga-selejtező második fordulójában. Az ellenfél a kazah Kajrat Almati volt, amelyet a múlt héten idegenben Jasir Asani góljával 1–0-ra megvert az elmúlt bajnokságban ezüstérmet szerző együttes. Nem tudni, hogy a lelkes almatiak a mérkőzés előtt tudtak-e valamit a város történetéről, ha netán olvasták, tudhatták akár azt is, hogy a honfoglaló magyarok idejében már földvárral rendelkezett a település, majd úgy 1450 körül kezdődtek meg a mai napig álló kőfalak munkálatai, s bár a történelem során gyakorta ostromolták idegen hadak, bevenni nem igazán sikerült...

A jelenkor „vitézei” sem szégyenkezhetnek, hiszen a legutóbbi bajnokságban csupán kétszer szenvedtek vereséget hazai pályán, egyszer a bajnok Ferencvárostól, egyszer pedig a Mezőkövesd Zsórytól kaptak ki. Ahogyan a városka történelme, úgy az egygólos hátrány a konferencialigában, no meg a várdaiak remek hazai mutatói sem tölthették el túl sok reménnyel a vendégeket. Ennek ellenére bátran kezdett az Almati, ám hiába passzoltak pontosan, a kisvárdai kapu nem forgott veszélyben, sőt a területet átengedő hazaiak, ha csak tehették, „lelesték” az átadásokat, s abból aztán gyors kontraakciókat próbáltak vezetni. A 10. percben kis híján eredményesen, ám a gólhelyzetbe kerülő Jaroslav Navrátil lábáról az utolsó pillanatban „lelopták” a labdát a vendégcsapat védői, négy perccel később pedig Jasir Asani ügyetlenkedett el nagy lehetőséget a kapussal szemben állva, miközben az érkező Jasmin Mesanovicot próbálta megjátszani, de hosszúra sikeredett a passz. Húsz perc sem telt el, s ha koncentráltabban futballozik a Kisvárda, már eldönthette volna a meccset, ezzel együtt a továbbjutást is. Erőlködés nélkül, ám kicsit kapkodva futballoztak a hazaiak, nyilván érezték, jobbak, erősebbek az ellenfélnél, s minél előbb döntésre akarták vinni a mérkőzést, de éppen a sietségből adódott a legtöbb kapu előtti hiba. A 39. percben már senki sem hibázott, Jasmin Mesanovic fejesét követően a labda utat talált a kazah kapuba.

A szünetben harsogott a kazah öltöző, Kirill Keker vezetőedző próbálta feltüzelni a csapatát, nekibátorodva tért vissza a gárda a második félidőre, s az elején bizony két helyzetecskét is összehoztak a csatárok. Jegyzetelgetett is bőszen a lelátón helyet foglaló norvég Molde megfigyelője, aki természetesen leginkább a Kisvárdára volt kíváncsi, mint a következő konferencialiga-selejtezős ellenfélre. A hazaiak nem változtattak az első félidő elején alkalmazott taktikán, a területet átadva, illetve leszűkítve futballoztak, s a gyors kontraakciókra építettek, ám a beszorult a Várda egyre mélyebben védekezett, s egyre pontatlanabbul hozta ki a labdát, az Almati játékosai pedig érezték, talán lehet esélyük az egyenlítésre. Ám a 70. percben cserélt a Kisvárda, és az egyre inkább fáradó vendégek nem tudtak mit kezdeni a fürge, friss cserejátékosokkal – történelmi meccsen történelmi eredmény született! 1–0

A jól, taktikusan futballozó Kisvárda Master Good két győzelemmel, 2–0-s összesítéssel jutott tovább az Európa-konferencialiga újabb fordulójába, ahol tehát a norvég Moldéval találkozik, s az is eldőlt, hogy az első meccset Norvégiában rendezik meg.

A Kisvárda a norvég Molde csapatával találkozik a selejtező 3. fordulójában, jövő csütörtökön.