RSS Feed

Jöhet a Liverpool Gulácsiéknak!

NS - 2021. 02. 13. 12:43:43 Nagyobb szöveg Kisebb szöveg Cikk küldése e-mailben Nyomtatóbarát változat

Az RB Leipzig 2–1-re legyőzte odahaza az Augsburgot a német Bundesliga 21. fordulójának nyitó mérkőzésén.Gulécsiék csapata továbbra is őrzi a Bundesliga második helyét.

NÉMET BUNDESLIGA
21. FORDULÓ
RB Leipzig–Augsburg 2–1 (2–0)
Lipcse, Red Bull Aréna, zárt kapuk mögött. Vezette: Zwayer
LEIPZIG: Gulácsi – Klostermann, Orbán, Halstenberg – Mukiele (I. Konaté, 64.), Kampl (T. Adams, 64.), Angelino – Olmo (Sabitzer, 76.), Haidara (Sörloth, 85.) – Poulsen, Nkunku. Vezetőedző: Julian Nagelsmann
AUGSBURG: Gikiewicz – Oxford, Gouweleeuw, Suchy (Niederlechner, 79.) – Gumny, Strobl (Richter, 79.), Gruezo (R. Khedira, 71.), Mads Pedersen – D. Caligiuri, Bénes (R. Vargas, 63.) – A. Hahn. Vezetőedző: Heiko Herrlich
Gólszerző: Olmo (39. – 11-esből), Nkunku (43.), ill. D. Caligiuri (77. – 11-esből)
ÖSSZEFOGLALÓ
Kellemetlen hírt kaptak a Lipcse-drukkerek az Augsburg elleni bajnoki előtt, a nagy rivális Bayern München ugyanis már az idény vége előtt bejelentette, hogy leigazolja a nyáron a Leipzig védelmi oszlopát, Dayot Upamecanót, aki ezúttal a kispadon foglalt helyet.
Játszott viszont Willi Orbán és Gulácsi Péter is a hazaiaknál, Szoboszlai Dominik ugyanakkor még mindig sérült. Érdekes, hogy Upamecanót később sem cserélte be az anno az Augsburgban is futballozó Julian Nagelsmann, a nyáron 42.5 millió euróért klubot váltó (ennyi a kivásárlási ára) hátvéd helyett Ibrahima Konaté lépett pályára a védelmet erősítendő a második félidőben.
Ekkor már két góllal vezetett a Lipcse: a nem túl eseménydús első félidőben Dani Olmo előbb kihagyott egy büntetőt, de szerencséje volt, mert a kapus, Rafal Gikiewicz elmozdult a védése előtt, az ismétlést már a kapuba bombázta a középpályás.
Christopher Nkunku sokkal finomabb gólt szerzett, ő az ötösről „botolta” a kapuba Yussuf Poulsen önzetlen passzát. A francia szélső aztán a hajrában majdnem megismételte ezt a mutatványát, akkor egy eltört kapáslövés után csorgott a lábáról a kapufára a labda.

A vártnál izgalmasabb lett a hajrá, Konaté ugyanis teljesen fölöslegesen összehozott egy büntetőt, amelyet Daniel Caligiuri elsőre a kapuba vágott, Gulácsi Péter csak hozzáérni tudott a labdához. A magyar kapus így is a mérkőzés egyik hőse lett, a 90. percben ugyanis bravúrral járult hozzá a lipcsei győzelemhez. 2–1