RSS Feed

Haaland négy gólig meg sem állt

NS - 2020. 11. 22. 12:30:21 Nagyobb szöveg Kisebb szöveg Cikk küldése e-mailben Nyomtatóbarát változat

Micsoda estéje volt Erling Haalandnak! A norvég csatár négy gólt szerzett (Fotó: AFP) A Bundesliga idényét gyengén kezdő Hertha az előző fordulóban az Augsburg otthonában hosszú idő után nyerni tudott (0–3), a berliniek pedig abban reménykedtek, hogy a Borussia Dortmund ellen is sikerülhet begyűjteniük a három pontot.

Az első félidőben ehhez egy lépéssel közelebb is kerültek a hazaiak, Matheus Cunha hatalmas távoli bombájával megszerezték a vezetést, de a második játékrész elején bealudtak a meccsbe. Nem figyeltek kellően a vendégek kirobbanó formába levő csatárára, Erling Haalandra, akiről először Emre Can beadását követően, majd pedig Julian Brandt átadása után maradtak le a védők (1–2). Újabb öt perc sem telt el, és a Haaland-gála folytatódott, egy elsőre ígéretesnek tűnő Hertha-támadást egy lendületes Dortmund-kontra követett, és a norvég támadó hatalmas szólót végén a kapuba lőtt. 1–3
Kisvártatva már négyet mutatott a vendégek neve mellett az eredményjelző: Thomas Meunier-től Raphaël Guerreiro elé került labda, amelyet utóbbi fekve kotort be a berlini kapuba. A mérkőzés hajrájában kicsit kozmetikázni tudott az eredményen a Hertha, tizenegyesből Cunha volt eredményes (2–4).
A berlini szépítés öröme azonban nem tartott sokáig, a középkezdést követő első támadását ugyanis gólra váltotta a Dortmund, megint Haaland játszotta át magát a védőkön, majd berúgta a negyedik gólját is, kialakítva a végeredményt. 2–5
A húszéves norvég támadó mai teljesítményével már tízgólos a Bundesliga 2020–2021-es idényében, a góllövőlistán ezzel a második helyet foglalja el a 11 találatot jegyző Robert Lewandowski (Bayern) mögött.
Dárdai Márton a Hertha kispadján nézte végig az eseményeket, míg a Borussia Dortmundban a 85. percben beállt Youssoufa Moukoko, aki 16 évesen és 1 naposan a Bundesliga történetének legfiatalabb játékosává vált. A kameruni származású tini Nuri Sahin csúcsát javította meg 334 nappal.