RSS Feed

Győzött a Lipcse

NS - 2019. 11. 06. 8:14:53 Nagyobb szöveg Kisebb szöveg Cikk küldése e-mailben Nyomtatóbarát változat

Az RB Leipzig idegenben 2–0-s győzelmet aratott a Zenit Szentpétervár ellen, ezzel már kilencpontos a Bajnokok Ligája G-csoportjában, és óriási lépést tett a továbbjutás felé. A német csapat története során először hozott le kapott gól nélkül BL-meccset. A csoport másik meccsén este a Lyon hazai pályán 3–1-re legyőzte a Benficát.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
G-CSOPORT
Zenit (orosz)–RB Leipzig (német) 0–2 (Demme 45+5., Sabitzer 63.)
A TALÁLKOZÓ ESEMÉNYEI PERCRŐL PERCRE ITT!
Eddigi három találkozásuk egyikén sem tudta legyőzni a Zenit az RB Leipziget (egy döntetlen, két vereség), és a negyedik randevú sem sikerült jól az oroszok szempontjából. A meglepően passzív, az első perctől kezdve szinte csak az ellentámadásokra építő szentpéterváriak 2–0-s vereséget szenvedtek a Gulácsi Péterrel felálló, másik magyar válogatott labdarúgóját, Willi Orbánt sérülés miatt nélkülöző lipcseiektől.
A vendégek végig mezőnyfölényben futballoztak, az orosz kaput őrző Mihail Kerzsakov több nagy bravúrt is bemutatott az első játékrészben. A Leipzignek végül egészen a 45+5. percig, és a hatodik kaput találó kísérletéig kellett várnia az előny megszerzéséhez. A nem épp góljairól híres, több mint két év után ismét betaláló Diego Demme bombájával szemben viszont esélye sem volt az orosz kapusnak (0–1).
A Zenit a fordulás után sem tudta felpörgetni a tempót, sőt, Timo Werner beállítása után a Lipcse lett még veszélyesebb. A 63. percben az előző fordulóban a Zenit ellen szintén betaláló Marcel Sabitzer elpöckölte a labdát a kiszolgáltatott helyzetben kivetődő Kerzsakov mellett, megduplázva a fórt, s mintegy megpecsételve a szentpéterváriak sorsát. 0–2
A hajrában Gulácsinak ugyan két nagy védést is be kellett mutatnia, ezen azonban kevésbé a győzelem, mint inkább a Leipzig történetének első kapott gól nélküli BL-sikere múlott. A bravúr összejött!
A német együttes győzelmével már kilencpontos, és nagyon-nagyon közel áll az egyenes kieséses szakaszba kerüléshez.

Fotó: rangado.hu