RSS Feed

Miért omlott össze a Vasas?

Dalia László - 2017. 07. 01. 8:00:52 Nagyobb szöveg Kisebb szöveg Cikk küldése e-mailben Nyomtatóbarát változat

A magyar bajnokcsapat, a Vasas öt perc alatt összeomlott Jeruzsálemben. Már megnyerték a meccset, amikor az utolsó percekben jött a rövidzárlat és kaptak három gólt. Hasonló esetre nem nagyon emlékszünk, mert a megye III-ban is van annyi sütnivalója a pékként dolgozó Józsinak, hogy húzom az időt és középkezdéskor inkább tartom a labdát, hátrafelé adogatok, nehogy még egy gólt szerezzen az ellenfél.

Hogy az utolsó 5 percben hogyan kaphattak ezek után három gólt, arra csak két magyarázat van. Vagy bunda volt, vagy a Vasas játékosai nem alkalmasak, nincsenek felkészülve a 90-95 perces játékra. Mindkét verzió szomorú, s nem tudom, melyik a rosszabb. A sportlap szerint volt olyan magyar játékos, aki nem tudott a saját lábán lejönni a pályáról. Hát, ez látszott az összefoglalóból is, össze-vissza dülöngéltek az utolsó percekben. Hogy is mondta a minap Dárdai Pál?"A nagy pályán kell a genetika, kell a sprint. Ha a németekkel hasonlítjuk össze a magyarokat, 30 méteren fél másodpercet vernek ránk, tehát nem tudunk elfutni, amikor el kell futni..."

Fizikálisan tehát a magyar játékosok alkalmatlanok erre a labdajátékra. Azám, de akkor miért tömjük őket pénzzel, pályával? Az nem a profiknak jár? Miért kapnak az ifisták autót, amikor nem tudnak két egyeneset rúgni a labdába? Hogyan lehet olcsóbb egy szerb, macedón, ukrán focista, mint egy magyar akadémista? S miért vásárol drága játékosokat a leggazdagabb akadémia csapata, amikor ott vannak a fiataljai, akikre súlyos milliókat költött? Költői kérdések, de talán ők is olvasták Dárdait, csak nem akarnak tanulni belőle...

A Vasasnak német edzője van, akiből egyelőre hiányzik a magyaros magyarázkodás zseniális képessége, így őszintén válaszolt a meccs után. "A második Beitar-gól után elvesztettük koncentrációnkat. Sajnálatos a kialakult eredmény, amiben talán közrejátszott a magas hőmérséklet, a rutintalanságunk, de ez magyarázkodásnak tűnne." Hát, igen. Ha Oening mester sokáig marad, akkor ő is olyan lesz, mint honfitársa, Doll mester, az FTC edzője, aki nem nagyon tudta megmagyarázni csapata tavalyi mélyrepülését, ellenben gyakran hivatkozott bírókra és gyepminőségre. Vajon, egy német edző miért nem tudja megkövetelni, hogy annyit eddzen egy magyar csapat és olyan keményen, mint a Bundesliga játékosai?